Nowy numer 49/2023 Archiwum

Dzień Dziecka w dobie koronawirusa

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym podjęło rękawicę rzuconą przez koronawirusa i znalazło sposób, by zaprosić do świętowania dzieci wraz z rodzinami.

Organizacja Dnia Dziecka w obecnym czasie to prawdziwe wyzwanie.

- Jako „posiadacze” zamku (w Janowcu) podejmujemy rękawicę, rzuconą przez koronawirusa. W sobotę, niedzielę i poniedziałek (30-31 maja i 1 czerwca) w oddziałach Muzeum: Galerii Wystaw Czasowych, Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym oraz na zamku w Janowcu przygotowaliśmy zestawy map gry terenowej. Wszyscy, którzy czują się dziećmi, będą mogli otrzymać ją przy zakupie biletów - wyjaśnia Monika Januszek-Surdacka z NM w Kazimierzu Dolnym.

W wyznaczonych na mapie punktach, na uczestników gry będą czekać zadania. Już samo ich znalezienie będzie nie lada wyzwaniem! Gra odbywa się w terenie - warto wyposażyć się w wygodne buty. Warto także odświeżyć wiadomości, choćby te związane z historią Janowca i Kazimierza Dolnego. Dla najbardziej wytrwałych przewidziano nagrody. Dzieciaki otrzymają „Przewodnik po oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”.

Dodatkowo w poniedziałek 1 czerwca wszystkie dzieci (do 18 roku życia) mogą zwiedzić czynne oddziały naszego Muzeum za przysłowiową złotówkę.

Ważne informacje:

W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem podczas gry zalecamy przestrzeganie określonych zasad:

1. Odległość. Pamiętajcie o przestrzeganiu 2-metrowej odległości od innych zwiedzających, opiekunów ekspozycji i osób biorących udział w zabawie.

2. Rękawiczki. Niektóre zadania będą wiązały się z dotykaniem przedmiotów, dlatego zabierzcie ze sobą rękawiczki ochronne.

3. Własny długopis. Dla własnego bezpieczeństwa weźcie ze sobą coś do pisania.

4. Maseczka. Załóżcie maseczki wchodząc na ekspozycję.

- Jeśli gry terenowe to nie wasza bajka, przyjedźcie zobaczyć na własne oczy, jak żyli Słowianie w IX wieku. Grodzisko Żmijowiska, odkryte dzięki archeologom, czeka aby zachwycić Was odtworzonym dawnym grodem - zachęcają organizatorzy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy