Nowy numer 48/2020 Archiwum

Spopularyzować muzykę kameralną

Cykl koncertów kameralnych "Fonie Lublina" stawia sobie ambitny cel popularyzacji bogatej twórczości muzycznej różnych epok i stylów.

W roku roku 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena koncerty skupią się na popularyzowaniu jego twórczości, ukazanej w bogatych kontekstach współczesnej kompozytorowi i aktualnej kultury Polski i Europy" - czytamy na stronie projektu. Cykliczne wydarzenia mają również za zadanie kształtować wśród słuchaczy i odbiorców postawy świadomego kształtowania odbioru sztuki muzycznej.

Muzyka kameralna jest obiektywnie rzadko uprawiana. - Chcemy nie tylko prezentować muzykę, ale ją też tłumaczyć i wyjaśniać. Chcemy ukazywać dzieła, które bardzo rzadko goszczą na polskich i europejskich scenach wybitnych twórców - mówi Karol Furtak, sekretarz Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków w Lublinie, a także sekretarz w projekcie "Fonie Lublina".

Najbliższy koncert zaplanowano na 26 lipca na godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie. Artyści wykonają utwory Beethovena, Bacha i Wagnera. Cykl koncertów odbywa się po patronatem medialnym "Gościa Lubelskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama