Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ocalić godność - ks. Grzegorz Ogorzałek zaprasza do refleksji

Wakacyjny odcinek videobloga "W koloratce" poświęcony jest filmowi "Igrzyska śmierci". Ks. Grzegorz Ogorzałek zaprasza do refleksji nad tym obrazem i podkreśla, że warto ocalić godność.

IGRZYSKA ŚMIERCI - ocalić godność.
w koloratce

Saga zatytułowana "Igrzyska śmierci" jest tym razem tematem refleksji filmowych ks. Grzegorza.

Film powstał na podstawie powieści dla młodzieży z gatunku science-fiction, napisanej przez Suzanne Collins. Książka ukazała się we wrześniu 2008 r. w Stanach Zjednoczonych, a rok później została przetłumaczona na język polski. 

To opowieść o państwie, które powstało na terenie byłych już Stanów Zjednoczonych podzielonych na 12 części, w których ludzie żyją jakby w obozach pracy. Jest też oczywiście elita rządząca, która raz w roku urządza tzw. głodowe igrzyska. Wylosowani ludzie zmuszeni są do podjęcia walki na śmierć i życie.

- Ten film warto obejrzeć z kilku powodów, jednym z nich jest pokazanie, co dzieje się, gdy człowiek pozbawiany jest swojej godności, gdy kogoś traktuje się jak osobę gorszą. Jednocześnie film pokazuje, że nawet w sytuacjach beznadziejnych możliwe jest zachowanie człowieczeństwa - mówi ks. Grzegorz.

Więcej refleksji w najnowszym odcinku videobloga "W koloratce" .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama