Nowy numer 49/2020 Archiwum

Parafia Miłosierdzia Bożego ma nowego proboszcza

Abp Stanisław Budzik oficjalnie wprowadził do parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie nowego proboszcza - ks. Wojciecha Iwanickiego. Wśród zgromadzonych na Mszy św. byli poprzedni proboszczowie i budowniczy tego kościoła: ks. Antoni Czyżewski i ks. Eugeniusz Szymański.

Uroczysta Eucharystia z wprowadzeniem nowego proboszcza odbyła się w niedzielę 19 lipca wieczorem. Przewodniczył jej abp Stanisław Budzik, który podkreślił, że istotną rolę w kształtowaniu wiary każdego człowieka ma parafia, do jakiej on należy, i duszpasterze, jacy nią kierują.

Prawo kościelne przypomina, że każdy proboszcz ma pełnić zadania nauczania, uświęcania i kierowania przy współpracy innych kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich zaangażowanych we wspólnoty. Ma się troszczyć o głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentów. Zadaniem proboszcza  jest też troska o wychowanie dzieci i młodzieży i dbałość o chorych i ubogich.

Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik.   Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik.
Parafia Miłosierdzia Bożego

- Parafia Miłosierdzia Bożego otrzymuje nowego proboszcza. Witając go, ogarniamy wdzięcznością też jego poprzedników ks. Antoniego Czyżewskiego i ks. Eugeniusza Szymańskiego obecnych na tej uroczystości, którzy swoją pracą i troską przez minione lata podłożyli podwaliny dzisiejszemu obliczu tej parafii. Ich pracę kontynuował będzie ks. Wojciech - mówił abp Stanisław Budzik.

Wyrazy wdzięczności Bogu złożył też nowy proboszcz.

- Bogu niech będą dzięki za wszystko, co czyni. Bądź uwielbiony, Panie, za moje życie, powołanie, kapłaństwo i święty Kościół, w którym stawiasz mnie jako pasterza tej wspólnoty parafialnej. Bądź uwielbiony za moich kochanych rodziców, którzy wszczepili we mnie miłość do Ciebie i wiarę, za mamę, która jest obecna na tej uroczystości, i tatę, którego powołałeś już do siebie. Kochana mamo, dziękuję za wychowanie, za świadectwo waszej z tatą miłości i za wiarę w Boga, któremu chcę dalej wiernie służyć - mówił ks. Wojciech Iwanicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama