Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ks. Wojciech Iwanicki - proboszcz grający i śpiewający

Dwa lata temu ukazała się jego pierwsza płyta, zaledwie kilka dni temu najnowszy teledysk, będący zapowiedzią kolejnego albumu. Nowy proboszcz parafii przy ul. Nałkowskich w Lublinie jest pasjonatem muzyki.

Gra w zasadzie od dziecka, na prawie każdym instrumencie. - Oprócz tych dętych - zaznacza. Muzyka i piosenka to jego sposób na wyrażanie siebie, ale także na ewangelizację.

- Zawsze uważałem, że ewangelizacja to nie tylko głoszenie słowa, które czasami dla słuchacza może być trudne - stwierdza ks. Wojciech Iwanicki. - Ja od początku mojej kapłańskiej drogi na każde rekolekcje, które głosiłem, zabierałem gitarę. Okazało się, że piosenka religijna przemawia do ludzi równie mocno. 

Za namową wielu, dwa lata temu ks. Wojciech postanowił utrwalić na płycie własne wykonania znanych przebojów, które można było usłyszeć na festiwalach Sacrosong czy też na pielgrzymkach. - Poznałem ludzi z zespołu Prezydent z jego liderem Jarosławem Dudą na czele, którzy przygotowali aranżację tych utworów. W studio Andrzeja Bandosza w Świdniku udało nam się nagrać płytę zatytułowaną "Nadzieja w Panu", na której znalazło się 11 coverów. Płyta ukazała się w lutym 2018 r. 

25 lipca br. w sieci pojawił się teledysk będący zapowiedzią kolejnej płyty ks. Wojtka. - To trochę owoc czasu pandemii - śmieje się duszpasterz - ale jednocześnie planów, które od dawna były w moim sercu. 

Ks. Wojciech Iwanicki - Jesteś Panie (Official Video).
Ks. Wojciech Iwanicki

Ks. Wojtek na nową płytę większość tekstów napisał sam. - Mój dobry kolega Marek Andrzejewski z Lubelskiej Federacji Bardów, gdy to zobaczył stwierdził, że trzeba napisać muzykę  i przygotować płytę zupełnie autorską - opowiada ks. Wojciech.

Płyta najprawdopodobniej ukaże się pod koniec roku. Do współpracy w tworzeniu płyty oprócz Marka Andrzejewskiego zaproszeni zostali także dwaj inni wybitni muzycy: Tomasz Momot i Dariusz Tokarzewski. Płyta będzie nosiła tytuł "Jesteś". 

Zapowiadającego ją utworu "Jesteś Panie" już można posłuchać w internecie, ale także w TV Trwam, Radiu Maryja oraz w Katolickim Radiu Zamość, którego ks. Wojciech jest współpracownikiem. 

Więcej o muzycznej pasji ks. Wojtka Iwanickiego już wkrótce w papierowym wydaniu "Gościa Lubelskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama