Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ludzie projektu Woda Żywa zapraszają na warsztaty z ewangelizacji młodych

Każdy kto chce jak najlepiej ewangelizować młodzież, nauczyć się rozmawiać z młodymi i przygotowywać ich do bierzmowania, powinien wziąć udział w wyjątkowych warsztatach.

Spotkanie, które organizuje Odnowa w Duchu Świętym AL odbędzie się 8 sierpnia. Przewidziano konferencje, warsztaty i czas na pytania. 

Projekt Woda Żywa to, jak mówią organizatorzy warsztatów, to kompletny pakiet narzędzi dla prowadzących bierzmowanie, który może zamienić zwykłe spotkanie na spotkanie z Bogiem.

Projekt tworzą ludzie młodzi żyjący w podobnych realiach co osoby przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

Jak zaznacza ks. Tomasz Kościk, współtwórca projektu i opiekun duchowy wspólnoty Jordan, która projekt przygotowała, młodzi mają w sobie dużo świeżości, pasji, zrozumienia dla problemów swoich rówieśników i szybko znajdują wspólny język.

- Poza tym, gdy kandydaci do bierzmowania widzą przed sobą studenta czy licealistę, który mógłby w tym czasie bawić się gdzieś w klubie, a wybiera dzielenie się świadectwem swojego nawrócenia, i nie ma w tym żadnego ukrytego interesu, jak tylko zbawienie tych, do których mówi, to naprawdę chwyta za serce - mówi. 

Każdy kto chciałby wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się 8 sierpnia w auli Caritas w Lublinie, powinien się zarejestrować na stronie Projekt Woda Żywa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama