Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przed nami wyjątkowy, plenerowy koncert Gospel Rain

“Miłość. Piękno świata” to muzyczne wydarzenie z cyklu "Drogi Nadziei", organizowane online przez słynny chór z Lubelszczyzny.

W roku obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, kiedy to nadal - z powodu pandemii - nie mogą się odbywać koncerty w formie tradycyjnej, zespół Gospel Rain zaprasza do udziału w koncertach w przestrzeni internetowej. 

Program koncertów - zawsze skoncentrowany wokół jednego z drogowskazów świadectwa papieża Polaka - tworzą autorskie i nowe piosenki, jak i utwory związane jego nauczaniem.

W programie muzycznych wydarzeń znajduje się zawsze kilkanaście utworów - zarówno dobrze znanych autorskich piosenek Gospel Rain, ale także specjalnie przygotowanych, zaaranżowanych  hymnów, pieśni chwały, utworów tematycznie związanych z głównym wątkiem koncertu. - Łącznie aż kilkadziesiąt utworów znajdzie się na naszej liście wykonań - zaznacza Grzegorz Głuch, lider zespołu Gospel Rain. 

Do każdego z koncertów zapraszani są, jak informują organizatorzy, znakomici goście, reprezentujący rozmaite profesje i zaangażowania, łączący pasję poszukiwania nadziei w swej pracy, życiu, aktywności.

Najbliższy koncert już w czwartek 27 sierpnia. Będzie to koncert plenerowy, poświęcony wartościom rodziny, wychowania, przyrody.

- Kolejna część naszego projektu muzycznego jest pomysłem, aby dosłownie "odsłonić" piękno świata takim, jak je utkał nasz Stwórca - wyjaśnia Grzegorz Głuch. - Koncert wypełnią hymny - tym razem naprawdę z długim rodowodem, jak i te nowsze, które są zachwytem nad pięknem świata, przyrody, naszego otoczenia. Spotkamy się scenerii Szklanej Stodoły gdzie jednocześnie w będąc na scenie, będziemy w przestrzeni zieleni i przyrody. Patrząc na dzieło stworzenia, chcemy się zachwycić Jego największym cudem – życiem, narodzeniem, dzieckiem - podkreśla.

Dlatego w czasie koncertu pojawią się pytania, jak dobrze wychować, kształtować dzieci, jak z nimi rozmawiać i jak dobrze i mądrze wpływać na ich rozwój.

- To wydarzenie powstaje we współpracy z wyjątkowymi placówkami i społecznościami szkolnymi Lublina - Szkołą "Skrzydła" i Lubelską Szkołą Realną. Gościem specjalnym spotkania będzie zespół Fedor Family, najbardziej energetyczna i niezwykła muzyczna rodzina Lublina, która "eksplodowała" w ostatnim, trudnym czasie swym nowym muzycznym projektem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama