GN 47/2020 Archiwum

Nowe władze KUL. Wśród prorektorów siostra zakonna

Nowy rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski 1 września wręczył powołania dla prorektorów i pełnomocników uczelni.

Środowisko akademickie musi pomagać w odnalezieniu odpowiedzi na problemy i wyzwania współczesnego świata – mówił ks. prof. Mirosław Kalinowski, który 1 września rozpoczął urzędowanie jako rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. 

Nowy rektor powołał nowych prorektorów. Zostali nimi ks. dr hab. Mirosław Sitarz, prof. KUL – prorektor ds. misji i administracji, dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL – prorektor ds. kształcenia, dr hab. Krzysztof Narecki, prof. KUL – prorektor ds. studentów i doktorantów oraz s. Beata Zarzycka, która zajmie się sprawami nauki i kadr.

W historii KUL nigdy do tej pory stanowisko prorektora nie przypadło siostrze zakonnej.

– Będę dbała o sprawy związane z nauką, rozwój studentów, zajmę się podnoszeniem jakości współpracy zagranicznej – mówi s. dr hab. Beata Zarzycka, która z wykształcenia jest psychologiem.

Nowa siostra prorektor na KUL prowadzi zajęcia dydaktyczne, m.in. z psychologii religii, funkcji religijności w profilaktyce i psychoterapii, metodologii badań w psychologii społecznej, analizy interpretacji danych empirycznych w psychologii społecznej. Jest organizatorem konferencji i paneli eksperckich poświęconych wizerunkowi Polski u uczestników Światowych Dni Młodzieży. Na jej pracę składają się badania, konsultacje, pomoc psychologiczna i wykłady eksperckie dla instytucji kościelnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama