Nowy numer 48/2020 Archiwum

KUL odcina się od wypowiedzi ks. Alfreda Wierzbickiego

Na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ukazał się komunikat podkreślający, że kontrowersyjne wypowiedzi ks. Alfreda Wierzbickiego na temat sprawy Margot są tylko i wyłącznie jego prywatnym zdaniem, a nie stanowiskiem uczelni.

Opinie wygłaszane przez ks. prof. Alfreda Wierzbickiego przedstawiają wyłącznie jego prywatne poglądy i w żadnym przypadku nie można utożsamiać ich ze stanowiskiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – podkreśla rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

„KUL od ponad 100 lat kształtuje kolejne pokolenia studentów w duchu nauki społecznej i moralności Kościoła katolickiego, pozostając areną wymiany opinii i dyskusji. W kwestiach związanych z LGBT+ nasz uniwersytet w pełni utożsamia się ze stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski przyjętym podczas ostatniego Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze” – dodał ks. prof. Kalinowski.

Przypomnijmy, że ks. prof. Wierzbicki, kierownik Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, był wśród 12 osób, które poręczyły za Michała Sz., aktywistę LGBT – który przedstawia się jako kobieta Małgorzata Sz., „Margot” – aresztowanego w związku z zarzutami dotyczącymi udziału w zbiegowisku, brutalnego zaatakowania działacza fundacji pro-life oraz niszczenia mienia należącego do fundacji. Areszt tymczasowy wobec „Margot” został przez sąd uchylony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama