Nowy Numer 38/2020 Archiwum

We wtorek 22 września po Lublinie autobusem za darmo

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską oraz miejskim rowerem, weekendowy festyn na placu Łokietka - to tylko niektóre z atrakcji w ramach lubelskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Przed nami od 16 do 22 września kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznego święta pieszych, rowerzystów i transportu zbiorowego brzmi „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Przez cały tydzień mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z zaletami transportu publicznego oraz porozmawiać z osobami na co dzień zajmującymi się komunikacją miejską.

W programie przewidziano liczne akcje promujące transport rowerowy oraz podróże piesze. Dla miłośników "dwóch kółek" przygotowano wystawę zabytkowych rowerów. Będzie można również wziąć udział w warsztatach recyklingu. Nie zabraknie znanych z poprzednich edycji spacerów z miejskim konserwatorem zabytków.

Na terenie Miasteczka Drogowego MOSiR odbędą się lekcje edukacyjne bezpieczny pasażer. 

Główne atrakcje zaplanowano jednak na weekend. Plac Łokietka i ul. Królewska zostaną wyłączone z ruchu kołowego (oprócz pojazdów komunikacji miejskiej i rowerów). 

Odbędą się tam warsztaty, gry, zabawy i spektakle. Będzie można przyłączyć się do lekcji tańca i skorzystać z serwisu rowerowego. Przygotowana będzie także specjalna strefa z myślą o seniorach. Nie zabraknie strefy gastronomicznej, zaplanowano również konsultacje dietetyczne i ekologiczne, a zespół Bombardowanie Włóczką zapewni rowerzystom „miękkie parkowanie” pod Bramą Krakowską.

Zwieńczeniem inicjatywy jest Dzień Bez Samochodu, zachęcający kierowców do pozostawienia pojazdów w garażu i przesiadania się na rower lub do komunikacji miejskiej. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Lublin, podczas Dnia bez Samochodu obowiązują bezpłatne przejazdy za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta. We wtorek 22 września ważny dowód rejestracyjny pozwoli na bezpłatny przejazd jednej osobie wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama