Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ślubowanie nowych adwokatów w nietypowym otoczeniu

Ślubowanie od 42 nowych adwokatów odebrał adw. Stanisław Estreich, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

Ślubowanie nowych adwokatów w nietypowym otoczeniu   To przełomowy moment w karierze zawodowej. Piotr Michalski

- W tym roku do ślubowania przystąpiły 42 osoby. Uroczystość, z uwagi na ograniczenia sanitarne, po raz pierwszy odbyła się na wolnym powietrzu, w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. Ślubującym towarzyszyli patroni, a więc adwokaci, pod okiem których odbywali aplikację oraz członkowie rodzin. - Złożenie ślubowania adwokackiego to najważniejszy moment w pracy adwokata - podkreśla adw. Seweryna Sajna, rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

- Wraz z ukończeniem aplikacji adwokackiej, złożeniem egzaminu adwokackiego i ślubowania, zaczyna się nowy etap w życiu zawodowym. Od tego momentu samodzielnie podejmujemy decyzje i odpowiadamy za nie. W czasie aplikacji wszyscy pracowali pod nadzorem patrona, ucząc się zawodu. Studia prawnicze i trzyletnia aplikacja przygotowują do wykonywania zawodu, w którym mierzymy się na co dzień z ludzkimi problemami - wyjaśnia S. Sajna.

W tym roku, z powodu pandemii egzamin adwokacki odbył się z trzymiesięcznym opóźnieniem.

Ślubowanie od 42 nowych adwokatów odebrał Stanisław Estreich, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. Uczynił to w obecności członków Rady, a także prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej Jacka Treli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama