Ks. Jan Pęzioł: Obok dobrych wiadmości, są także i złe

Nie ma dnia, by ktoś nie przyjeżdżał do Wąwolnicy prosić o wstawiennictwo Matkę Bożą Kębelską. Ona zaś wysłuchuje tych próśb. W tym roku zgłoszono 10 udokumentowanych cudów, a od chwili prowadzenia księgi łask, zapisano ich ponad 300.

Ksiądz Jan Pęzioł, egzorcysta, który od lat posługuje w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, przestrzega, że cywilizacja laicka przełomu XX i XXI w. wypłukuje z wielu ludzkich sumień wartości duchowe.

- Obok dobrych wartości istnieją także złe. Współczesny człowiek, często nie uświadamiając sobie ich obecności, nie zabezpiecza się przed nimi; co więcej - otwiera się na nie beztrosko. Zło wchodzi w życie człowieka i czyni wielkie spustoszenie duchowe, psychiczne i fizyczne. Kościół, działając mocą Chrystusa, idzie z pomocą tym ludziom, ogarniając ich troską duszpasterską. Jedną z form takiego duszpasterstwa jest nabożeństwo o uzdrowienie duchowe i uwolnienie od wpływów złego ducha - wyjaśnia ks. Jan.

Nabożeństwa o uzdrowienie duszy i ciała prowadzone przez egzorcystę diecezjalnego odbywają się w każdą czwartą sobotę miesiąca.

Program Nabożeństwa:

godz. 17.30 - Różaniec w Kaplicy Matki Bożej,
godz. 18.00 - Msza św. w bazylice, sprawowana w intencjach polecanych przez wiernych. Intencje na Mszę św. można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed Mszą św. przynieść do zakrystii w bazylice.
Po Mszy św., ok. godz. 19.15 - nabożeństwo błagalne o uzdrowienie zakończone ok. godz. 21.00 indywidualnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..