Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zaczynamy zanurzenie! Przewodnik po życiu duchowym

Życie duchowe to sfera, której warto się bliżej przyjrzeć i zwyczajnie jej nauczyć. Pomagają w tym siostry franciszkanki misjonarki Maryi poprzez serię filmików.

ODCINEK 2: Życie duchowe oczami nurka. ABC.
FMM Duszpasterstwo młodych i powołań

Kolejny odcinek nosi tytuł "ABC nurka" i pokazuje, jaki sprzęt jest pomocny do głębszego zanurzenia, także tego w życie duchowe.

- Ci, którzy lubią pływać, mają możliwość nauczyć się czegoś więcej - czyli nurkować. To oznacza zejście głębiej i odkrycie całkiem nieznanego świata, którego na powierzchni nie widać. Analogicznie jest z życiem duchowym, gdy się w nie zagłębiamy, odkrywamy nowe przestrzenie dotąd nam nieznane - mówią siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, które proponują, nie tylko młodym, filmowy przewodnik, który ma pomóc zrozumieć, czym jest życie duchowe, jak je poznawać i co z nim robić.

- Może zdarzyć się tak, że ktoś chodzi systematycznie co niedzielę do kościoła, modli się w domu, ale odczuwa pewien niedosyt. Czuje, że jego relacja z  Bogiem jest powierzchowna, czy płytka. Trzeba się więc zanurzyć, korzystając z różnych pomocy - podkreślają siostry i wyjaśniają, jak to zrobić.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy