Wydarzenie skupi wybitnych myślicieli, twórców i ludzi kultury, którzy odniosą się do współczesnych wydarzeń, a także skoncentrują się na perspektywie dialogu.
Wydarzenie, jak podkreślają organizatorzy, rozpocznie się w najbliższy czwartek po południu wykładem kard. Kurta Kocha. "W kolejne dni uczestnicy w czasie paneli dyskusyjnych pochylą się nad aktualnymi tematami. Będą to m.in. pytania: jak będzie wyglądał świat po pandemii koronawirusa? Co można powiedzieć o jakości dialogu między Kościołami? Jak zmieniają się przestrzenie dialogu w kulturze?" - czytamy na profilu społecznościowym kongresu.
"Wśród panelistów znaleźli się m.in. o. dr Maciej Zięba OP, bp Serafim Amielczenkow z Moskwy, prof. Andrzej Zybertowicz czy ks. dr Manfred Deselaers" - precyzują organizatorzy..
Warto zwrócić uwagę również na wydarzenia towarzyszące, w tym na spektakl słowno-muzyczny w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II "Nasz Papież". Jest to wyjątkowe widowisko, w całości oparte na wierszach Karola Wojtyły, z muzyką Janusza Strobla. Poezja Karola Wojtyły stawia ważne pytania o sens życia jednostki oraz podejmuje próbę poszukiwania prawdy, miłości i wolności. W niezwykły sposób mówi też o problemach współczesnego człowieka. Zdjęcia i filmy archiwalne wzruszają i wzmacniają przekaz spektaklu. Wydarzenie zaplanowano na środę 14 października o godz. 19 w auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Więcej informacji pod tym linkiem: https://kongres.lublin.pl/