Nowy numer 20/2024 Archiwum

Przemysław Czarnek zaprzysiężony na ministra edukacji i nauki

Gratulacje dla profesora KUL przesłał rektor najstarszego katolickiego uniwersytetu w Polsce.

Dziś na ministra edukacji i nauki został zaprzysiężony Przemysław Czarnek, były wojewoda lubelski i profesor KUL. W swoim wystąpieniu, które udostępnił na Facebooku, podziękował za zaufanie premierowi oraz prezydentowi RP. Nowy minister zwrócił uwagę, że obecna sytuacja jest szczególna, ale zapowiedział troskę o edukację i wychowanie dzieci i młodzieży, począwszy od przedszkola, aż po uczelnie wyższe.

Z tej okazji rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski przesłał list gratulacyjny do nowego ministra, który jest jednocześnie profesorem katolickiego uniwersytetu w Lublinie:

W imieniu społeczności akademickiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II gratuluję Panu nominacji na stanowisko Ministra Edukacji i Nauki. Czujemy się zaszczyceni, że Profesorowi naszego Uniwersytetu zostało powierzone tak ważne stanowisko rządowe. Na czas pełnienia tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji życzę Panu Ministrowi wszelkiego dobra, wytrwałości w podejmowaniu kreatywnych inicjatyw, wrażliwości na potrzeby świata nauki oraz sprawy edukacji dzieci i młodzieży, a także skutecznego wsparcia instytucji, którym leży na sercu troska o kształt polskiej nauki i szkolnictwa - napisał rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski w liście gratulacyjnym do nowego ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka.

Przemysław Czarnek jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na stanowisku profesora. Od 2015 do 2019 r. był wojewodą lubelskim. Następnie uzyskał mandat poselski z listy PiS, uzyskując 87 343 głosów. Ma 43 lata. Jego nominacja spotkała się z krytyką niektórych środowisk, w tym części polityków opozycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy