Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W Lublinie powstanie grób dziecka utraconego

Na cmentarzu na Majdanku powstanie symboliczny grób dzieci utraconych. Trwa zbiórka pieniędzy na realizację projektu, ale już stoi krzyż, przy którym można się pomodlić.

Pierwszy Grób Dziecka Utraconego w Lublinie już jest. Znajduje się na cmentarzu na Majdanku pod adresem kwatery: S8 Z18 rząd 2, numer 3i4.

- W końcu udało się i stanął tam symboliczny krzyż. W tym miejscu niedługo powstanie Grób Dziecka Utraconego - pierwszy w Lublinie. Odwiedzajcie, zapalajcie znicze, przekazujcie wiadomość o tym miejscu tym, którzy potrzebują odwiedzić takie miejsce, zwłaszcza w listopadzie, bo nie mają grobu swojego dziecka - mówią rodzice dzieci utraconych, którzy zaangażowali się w stworzenie tego miejsca pamięci.

Obecne zbierane są pieniądze na budowę nagrobka-pomnika. - Chcemy, aby to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych, bez względu na wiek i okoliczności ich śmierci. Mamy nadzieję, że każdy rodzic, który nie ma grobu swojego dziecka lub ma go gdzieś daleko, poza Lublinem, będzie mógł w tym miejscu zapalić znicz, pomodlić się i pobyć w bliskości ze swoim dzieckiem - podkreślają rodzice zaangażowani w realizację projektu.

Jest już wstępny projekt pomnika. Przedstawia on, w dolnej części, parę rodziców pochyloną w żałobie nad pustymi dłońmi. W tle widać schody do nieba wraz ze wspinającym się po nich dzieckiem. W górnej części widnieje zaś postać Jezusa, który oczekuje dziecka w niebie. Całość otacza mur - symbol ramion Jezusa przyjmującego zmarłe dziecko w niebie.

Więcej informacji, jak wspomóc budowę można znaleźć na stronie: rodzicepostracie.lublin.pl.

Przypominamy, że w Lublinie rodzice po stracie mogą się spotkać na comiesięcznych Mszach św. w swojej intencji, które odbywają się w pierwsze soboty miesiąca o godz. 14 w parafii bł. Piotra Frassatiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy