Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomoc potrzebna bardziej niż zwykle

Pandemia nie spowodowała, że potrzebujących jest mniej. Wręcz przeciwnie. Dlatego Szlachetna Paczka, mimo trwającej pandemii koronawirusa, znowu wystartowała. Już po raz dwudziesty.

14 listopada otwarta została baza rodzin z Lubelszczyzny, które potrzebują mądrej pomocy. Do tej pory nie zdarzyło się jeszcze, by ktoś, kto został zgłoszony do projektu, nie znalazł swojego darczyńcy.

- W zeszłym roku pomocą objętych zostało blisko 800 rodzin z naszego regionu - mówi Sabina Sęk, lokalny koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki.

Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki do 12 grudnia będzie można zapoznać się z sytuacją potrzebujących rodzin i wybrać tę rodzinę, której będziemy w stanie zaspokoić choć trzy najważniejsze potrzeby. - Rodziny są bardzo różne. Są takie, które marzą o pralce, ale są też takie, które potrzebują butów na zimę dla swoich dzieci - mówią organizatorzy akcji. - Cudownie jest, gdy darczyńca może spełnić wszystkie marzenia danej rodziny.

By zostać darczyńcą, wystarczy zarejestrować się w bazie na stronie Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę z województwa lubelskiego, którą chcemy obdarować. Potem trzeba skompletować paczkę, uwzględniając wypunktowane najważniejsze potrzeby danej rodziny. Na koniec wystarczy już tylko przygotowany prezent dostarczyć w dniach 12 i 13 grudnia do magazynu.

Jak zapewniają organizatorzy, cały proces przygotowania akcji został szczegółowo uzgodniony z wirusologiem. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama