Nowy numer 3/2021 Archiwum

Młodzi ludzie chcą od życia czegoś więcej

Jak co roku w swoje święto patronalne, w uroczystość Chrystusa Króla, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przyjęło uroczyście nowych członków.

Żyją w różnych miejscowościach, chodzą do szkoły, studiują, podejmują pierwszą pracę. Łączą ich wspólne ideały i działania w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Jest ich w archidiecezji lubelskiej ponad 1000. Są zrzeszeni w 50 oddziałach. 

Statut KSM wyjaśnia, że zasadniczym celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego. 

Każdego roku KSM w uroczystość Chrystusa Króla obchodzi z wielką pompą swoje patronalne święto. W tym roku z racji obostrzeń związanych z pandemią świętowanie musiało zostać okrojone, także liczebnie. 

Nie zabrakło jednak najważniejszego punktu uroczystości - Mszy św., którą w sanktuarium MB Latyczowskiej w Lublinie odprawił bp Adam Bab.

Biskup mówił młodym o tym, dlaczego warto wierzyć, jak wierzyć i dlaczego warto wybrać Chrystusa także, a może przede wszystkim w tych czasach. 

W czasie Mszy św. w szeregi członków KSM wstąpiło 37 nowych młodych ludzi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama