Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Bp Adam Bab: Macie prawo do spotkania dobrych i świętych pasterzy

W sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej bp pomocniczy archidiecezji lubelskiej skierował słowa do młodzieży.

Dzisiaj ogłasza się śmierć naszej wspólnoty, naszego Kościoła. Jezus mówi: Ja mogę obudzić tego, który umarł czy umiera. Kiedy to się stanie? Wtedy, kiedy Jezus spotyka ludzi, którzy dają Mu wiarę i powtarzają: Ty masz słowa życia wiecznego! – powiedział bp Adam Bab. Lubelski biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. z okazji archidiecezjalnych obchodów święta patronalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

– W progu historii swojej wiary macie prawo do spotkania dobrych świętych pasterzy, którzy będą dla was bardzo wiarygodnymi świadkami Chrystusa, nie tylko nie będą was krzywdzić, nie będą was gorszyć, ale wręcz przeciwnie właśnie tą wiarę budować. Jestem bardzo wdzięczny za waszą obecność, za to świadectwo wyboru Chrystusa. Chcę wam po prostu pogratulować wiary, ale też próbuję się wywiązać z tego zadania, które mi tutaj postawiono – mówił do młodzieży bp Adam.

Podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej 37 młodych osób złożyło przyrzeczenie członkostwa w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy