Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wydawnictwo Gaudium na punktowanej liście

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" stało się wydawnictwem punktowanym. Znalazło się zatem w grupie oficyn, które są godne zaufania.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisał 29 września komunikat w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Nowy, rozszerzony wykaz obejmuje 728 wydawnictw: 692 na poziomie I (publikujący prace naukowe w tych oficynach otrzymają 80 pkt) i 36 wydawnictw na poziomie II (publikujący za swoje monografie otrzymają 200 pkt).

Również Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” stało się wydawnictwem punktowanym. Znalazło się zatem w grupie oficyn, które są godne zaufania – zarówno autorzy, jak i świat nauki mogą być pewni, że monografie naukowe publikowane przez Wydawnictwo „Gaudium” podlegają rzetelnej recenzji i weryfikacji antyplagiatowej. Wydawnictwo „Gaudium” jest na poziomie I, a numer 78400 to Unikatowy Identyfikator Wydawnictwa.

– Wydawnictwa, które znalazły się na liście, spełniają normy wyznaczone przez Ministerstwo. Oznacza to, że wychodzące z tych oficyn dzieła noszące miano monografii naukowych spełniają wymogi stawiane takim pracom oraz że do świata nauki nie przedostają się prace pseudonaukowe lub o niskiej wartości naukowej – wyjaśnia ks. Rafał Olchawski, wicedyrektor ds wydawniczych Wydawnictwa "Gaudium"

– Cieszymy się, że nasze wydawnictwo znalazło się w gronie wydawnictw, które MNiSW uznało za stosujące podstawowe zasady etyki publikacyjnej oraz mające ustaloną procedurę recenzowania proponowanych im tekstów naukowych. Mamy nadzieję, że posiadanie miana wydawnictwa punktowanego otworzy przed „Gaudium” drzwi do kolejnego etapu rozwoju na rynku wydawniczym oraz znacznie wzmocni prestiż wśród potencjalnych klientów, jakimi są uczelnie wyższe – mówi ks. Marek Szymański, dyrektor wydawnictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy