Nowy numer 9/2021 Archiwum

Nowe Radio odpowiedzią na intuicję papieża Franciszka?

Powstanie tego radia internetowego było odpowiedzią na skomplikowaną sytuację wielu osób pozostających w izolacji domowej w czasie pandemii koronawirusa.

Powstanie Nowego Radia, którego można słuchać całą dobę na www.noweradio.pl, nastąpiło wiosną 2020 r., w czasie pierwszej fali pandemii koronawirusa. Impulsem było przekazywanie rzeczowych informacji oraz dotarcie z nadzieją i wsparciem do osób przebywających w domach.

Nowe Radio charakteryzuje więc wolny przepływ myśli, informacji, muzyki, bez ram i ograniczeń. Słuchający nie zetkną się na antenie z polityką ani reklamami. Redaktorem programowym jest doświadczony dziennikarz radiowy - Jacek Wnuk, od lat związany ze stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Audycje prowadzone są w wielu językach, mają charakter społeczny. Pomysłodawcą i założycielem jest ks. Mieczysław Puzewicz. W związku z tytułem Orędzia na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu „Chodź i zobacz (J 1,42). Komunikowanie jako spotkanie ludzi takimi, jacy są i gdzie są”, ks. Mieczysław zwrócił na antenie rozgłośni internetowej uwagę na intuicję papieża, który dostrzega szansę na pożyteczne i wartościowe wykorzystanie mediów w czasie pandemii. - Teraz każde spotkanie może odbywać się w czasie rzeczywistym. Ale powinniśmy pamiętać, że media społecznościowe mają tendencję do przekazywania treści błahych i byle jakich - zauważył. Jego zdaniem decydujące jest moralne nastawienie do korzystania z mediów i innych narzędzi, dlatego potrzeba edukacji i wychowania w tym zakresie.

Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu „Chodź i zobacz (J 1,42). Komunikowanie jako spotkanie ludzi takimi, jacy są i gdzie są” zostanie najprawdopodobniej opublikowane 24 stycznia w dniu wspomnienia św. Franciszka Salezego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama