Nowy numer 16/2021 Archiwum

Seminarium. Wezwani do gorliwego poznawania słowa

Najpierw rekolekcje, a po nich ważne wydarzenie w życiu kleryków III roku Lubelskiego Seminarium Duchownego - posługa lektoratu, czyli wezwanie do gorliwego poznawania słowa Bożego.

Wspólnota lubelskiego seminarium duchownego do niedzieli 28 lutego przeżywała czterodniowe wielkopostne rekolekcje. W tym roku poprowadził je, pochodzący z archidiecezji katowickiej, ks. dr Grzegorz Strzelczyk.

Po zakończeniu czasu wytężonego skupienia i pogłębionej modlitwy, klerycy uczestniczyli we Mszy św. Eucharystii przewodniczył biskup Józef Wróbel. Podczas liturgii alumni trzeciego roku: Emilian, Maciej, Mateusz, Piotr i Salomon, otrzymali posługę lektoratu. Są oni teraz wezwani do jeszcze większej gorliwości w poznawaniu Pisma Świętego, które jest duszą teologii.

W homilii bp. Józef zaprosił kleryków do tego, aby w słowach natchnionych ksiąg, w sakramentach i w modlitwie spotykali się z Jezusem - żyjącym Bogiem. Dzięki temu będą mogli coraz lepiej Go poznawać. W ten sposób staną się znakiem, który pośród świata wskaże wszystkim Bożą dobroć, miłość i chwałę.

Braciom lektorom życzymy owocnego zgłębiania świętych tekstów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama