Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zielony PR nie zadziała na świadomych mieszkańców miasta

Ważnym głosowaniem na "swoje drzewo" były wszystkie protesty przeciwko wycince drzew mieszkańców różnych dzielnic, których głos był zazwyczaj lekceważony. Dlaczego teraz zabiega się o ich wirtualne głosy w kwestii drzewa, któremu nic nie grozi?

Lubelskie redakcje otrzymały informację z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, iż okazały dąb zlokalizowany przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie znalazł się w ścisłym finale konkursu Drzewo Roku 2021.

74-letni dąb został zgłoszony do konkursu Drzewo Roku 2021 przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni w Lublinie.

Zielony PR nie zadziała na świadomych mieszkańców miasta   Dąb przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie. Miasto Lublin

- Drzewo Roku zostanie wybrane w głosowaniu internetowym, które odbędzie się w czerwcu. My już dzisiaj zachęcamy mieszkańców Lublina do podjęcia wyzwania i zagłosowania na swoje drzewo! - mówi Hanna Pawlikowska, miejski architekt zieleni.

Nie wszystkie drzewa w Lublinie mają tyle szczęścia, co stosunkowo młody dąb, który w 2019 r. otrzymał miano Skarbu Kultury Przestrzeni Lublina. Co z tymi, które nagle zniknęły z przestrzeni miasta? Można je liczyć w setkach. Co na to miejski architekt zieleni?

Ważnym głosowaniem na „swoje drzewo” były wszystkie protesty przeciwko wycince drzew mieszkańców różnych dzielnic, których głos był zazwyczaj lekceważony. Dlaczego teraz zabiega się o ich wirtualne głosy w kwestii drzewa, któremu nic nie grozi?

Tzw. zielony PR nie zadziała na świadomych problemu mieszkańców miasta nad Bystrzycą. Bo medialna kreacja rzeczywistości odbiega znacznie od rzeczywistości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast