Nowy numer 16/2021 Archiwum

Zmarł dr Lech Jańczuk, pracownik naukowy KUL

Był politologiem, ekonomistą, adiunktem zatrudnionym w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji KUL od 2011 roku. Miał 47 lat.

Lech Jańczuk był laureatem nagrody indywidualnej Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II za "całokształt osiągnięć naukowych i dydaktycznych oraz wybitną działalność organizacyjno-społeczną i popularyzację nauki". W 2020 r. otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. 

Był zatrudniony jako adiunkt w Katedrze Teorii Polityki i Studiów Wschodnich na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Prowadził zajęcia dydaktyczne na Ukrainie (Tarnopol, Lwów), Litwie (Uciana), Słowacji (Nitra).

Od 2014 roku był opiekunem studentów KUL, sprawował nadzór i pomagał studentom pogłębiać wiedzę o bezpieczeństwie poprzez organizowanie sesji, zebrań dyskusyjnych oraz konferencji. Od 2018 roku był także opiekunem praktyk studenckich. Od 5 lat był członkiem Zespołu Ekspertów KUL. Bardzo często wypowiadał się w mediach publicznych na ważne i trudne tematy związane z polityką czy ekonomią. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama