Nowy numer 17/2024 Archiwum

Droga Krzyżowa na Majdanku. W jakiej formie?

Choć pandemia ograniczyła wszelkie formy aktywności religijnej w dużych grupach, młodzi nie rezygnują z corocznej Drogi Krzyżowej.

31 marca na kanale Centrum Duszpasterstwa Młodzieży AL na platformie YouTube zostanie opublikowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które obędzie się na terenie Majdanka w formie standardowej, jednak bez uczestników. 

W rejonach duszpasterskich całej archidiecezji 26 marca o 19.15 odbędą się lokalne Drogi Krzyżowe oparte na dokładnie tym samym scenariuszu, co ta właściwa, udostępniona wcześniej na kanale YT.

Nabożeństwa te będą przygotowywane przez miejscowe wspólnoty młodych (KSM, Ruch Światło-Życie, mniejsze wspólnoty parafialne itd.) we współpracy z duszpasterzami rejonowymi. Odbędą się one m.in. w Lublinie w wąwozie na Czubach (a dokładnie przy amfiteatrze w Parku Jana Pawła II), Chełmie (tam będą dwie - jedna przygotowywana przez KSM, druga przez miejscowy CDM), w Świdniku, Bychawie, Lubartowie.

Każde lokalne nabożeństwo DK rozpocznie się połączeniem się na żywo o 19.15 z abp. Stanisławem Budzikiem, który skieruje z Majdanka swoje słowo do wszystkich uczestników.

- Celem tegorocznego wydarzenia jest zaangażowanie młodych do wyjścia z domu oraz przede wszystkim kontynuacja wieloletniej tradycji wydarzenia i pokazanie Kościoła młodych - mówi Anna Matuszewska, rzecznik prasowy KSM AL. - Chcemy także włączyć do organizacji i zachęcić do współpracy lokalne wspólnoty. 

Hasłem tegorocznej Drogi Krzyżowej są słowa: "Zła się nie ulęknę". - Ma ono wskazywać, że pomimo ogromnych cierpień i bólu, jakie towarzyszą w codziennym życiu, w wierze można odnaleźć odwagę i siłę do walki, idąc przykładem ofiar Majdanka - informuje A. Matuszewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy