Nowy numer 16/2021 Archiwum

Kapłańskie świadectwa zebrane przez młodych

Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Eucharystii i dzień szczególny dla kapłanów. Młodzi z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w ramach kolejnego odcinka programu "Sen o pięknym życiu" zebrali świadectwa swoich duszpasterzy.

SOPŻ#10 - czyli Sen O Pięknym Życiu i Wielki Czwartek
Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archi. Lubelskiej

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, we współpracy z przedstawicielami zgromadzeń życia zakonnego naszej archidiecezji, od kilku miesięcy prowadzi projekt "Sen o pięknym życiu…". To propozycja, która może pomóc w rozeznawaniu własnej drogi życiowej.

- Bóg przemawiał do św. Józefa przez sny, stąd tytuł spotkań "Sen o pięknym życiu". To we śnie przyszedł do niego anioł i powiedział, by nie bał się przyjąć Maryi. Dla Józefa nie była to na pewno łatwa sprawa, gdy się dowiedział, że jego ukochana jest brzemienna, ale zaufał Bogu. Krok po kroku odkrywał, że Pan ma dla niego wspaniały plan. My także chcemy pomóc w odkrywaniu Bożego planu na życie młodym ludziom, pokazać, że mimo różnych trudności i doświadczeń, Bóg chce by nasze życie było piękne - mówi ks. Damian Szewczyk, koordynator spotkań.

W programie gościli już zakochani, małżonkowie, siostry zakonne i kapłani. Ci ostatni stali się bohaterami ostatniego odcinka, który w Wielki Czwartek mogli zobaczyć młodzi. Co księża mówili o swoim powołaniu? Zapraszamy do oglądania i posłuchania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama