Nowy numer 18/2021 Archiwum

Mężczyźni św. Józefa spotykają się we wtorek

Dokładnie w drugi wtorek miesiąca, w parafii św. Józefa w Lublinie.

Lubelska parafia św. Józefa w roku swojego patrona proponuje formację dla każdego stanu. Dniem poświęconym św. Józefowi jest środa, dlatego każda środa jest zagospodarowana w konkretnym kluczy Mszy św. i nabożeństw. 

Pierwsza środa miesiąca poświęcona jest wszystkim przygotowującym się do małżeństwa, ale także tym rodzinom, które borykają się z brakiem potomstwa.

Druga środa w miesiącu poświęcona jest rodzinom chrześcijańskim, którymi św. Józef się opiekuje.

Trzecia środa miesiąca ma bardzo wyjątkowy charakter dlatego, że właśnie wtedy odbywa się nabożeństwo uwielbienia zatytułowane “Idźmy do Józefa”. Jest to formuła całkowicie otwarta, a na każdy miesiąc wyznaczone są poszczególne tematy związane ze św. Józefem.

Żeby każdy stan mógł wziąć coś dla siebie, czwarta środa miesiąc poświęcona jest ludziom starszym oraz wdowom i wdowcom.

Jednym z kluczowych planów przyświecających parafii św. Józefa na ten rok, było powołanie Bractwa św. Józefa w ramach projektu “Mężczyźni św. Józefa”.

- Coraz częściej w życiu parafii odkrywamy, że jest wiele propozycji dla kobiet, a mężczyznom bardzo potrzeba nie tylko wspólnej modlitwy, ale też przestrzeni do dyskusji - mówi proboszcz parafii św. Józefa ks. Andrzej Szulej. - Zaplanowaliśmy więc, że w każdy drugi wtorek miesiąca będą mieli swoje spotkania - informuje ks. Szulej.

Kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa już 13 kwietnia na Mszy św. o godz. 19. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama