Media i dziennikarstwo w pandemii i w postpandemicznym świecie

Członkowie Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL organizują konferencję, w której udział wezmą naukowcy z całej Polski, dziennikarze i praktycy oraz studenci.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa organizowana przez członków Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL zatytułowana „Media w dobie pandemii Covid-19” odbędzie się 14 maja w ramach IX Studenckich Dni Komunikacji na Wydziale Nauk Społecznych KUL. - Będziemy gościć naukowców z siedmiu ośrodków naukowych w Polsce. Swój udział potwierdzili m.in. prof. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Aleksandra Pethe z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr hab. Monika Przybysz z Uniwersytetu Kardynała Stefana wyszyńskiego, dr hab. Marek Rembierz z Uniwersytetu Śląskiego, dr hab. Agnieszka Walecka-Rynduch z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dr hab. Robert Szwed z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II czy dr Sylwia Andrzejczuk z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Nie zabraknie również praktyków i dziennikarzy, m.in. z Polskiego Radia Lublin, "Gościa Lubelskiego", "Gazety Wyborczej" w Lublinie, "Wirtualnej Polski", "Nowego Radia", Telewizji Polsat czy "Kultury Enter" oraz studentów, którzy poprowadzą całe wydarzenie, a także wypełnią pomysłami dwa panele. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams. - Chcemy wykorzystać dostępne narzędzia do spotkania, dyskusji oraz ścierania się różnych prądów we współczesnej dyskusji w obszarze nauki o mediach – podkreślają organizatorzy.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że w znacznym stopniu to media kreują rzeczywistość, wpływają na nastroje społeczne, przyczyniają się do implozji zaufania, czy wreszcie oddziałują na wybory użytkowników i konsumentów. Ich coraz większe znaczenie zauważa się także w obszarze postaw religijności czy zaangażowania obywatelskiego. Dlatego jako studenci Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL nie chcemy biernie przyglądać się zmieniającej rzeczywistości, także pod wpływem pandemii koronawirusa, ale szukać rozwiązań, które będą się przyczyniać do lepszego życia poszczególnych osób oraz społeczeństwa – tłumaczą przedstawiciele Koła Naukowego. Wydarzenie patronatem medialnym objął m.in. „Gość Lubelski”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..