Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ks. Arkadiusz Paśnik o tym, jak rozmawiać z drugim człowiekiem

Lata duszpasterskiej posługi zarówno jako kapłan w parafii, ale także jako terapeuta wspierający osoby z trudnościami, pozwoliły ks. Arkadiuszowi Paśnikowi na cenne spostrzeżenia, którymi dzieli się na swoim kanale YouTube.

Bez słów. Jak rozmawiać? 1.
ks. Arkadiusz Paśnik

Jacy jesteśmy w kontakcie z drugim człowiekiem? Czy mamy poczucie humoru? Potrafimy rozładować napiętą sytuację, czy raczej należymy do osób śmiertelnie poważnych? Do refleksji na ten temat zachęca ks. Arkadiusz Paśnik - proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Lublinie, ale także terapeuta i autor licznych książek.

- Podczas towarzyszenia ludziom zauważyłem, że niezwykle ważne są umiejętności komunikowania się z drugim człowiekiem, wchodzenia z nim w relacje. Nieumiejętność w tej dziedzinie wielokrotnie jest przyczyną nieporozumień, a nawet cierpienia i łez. Dlatego uznałem, że warto poznać lub przypomnieć sobie wypracowane przez wielu mądrych ludzi umiejętności interpersonalne, które pozwolą budować lepsze relacje i mieć pewność, że to, co chcę komuś zakomunikować, on odbierze właściwie, czyli zgodnie z moją intencją - mówi ks. Arkadiusz.

Zachęcamy do słuchania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama