Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Ks. Artur Potrapeluk i wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na czuwanie przez Zesłaniem Ducha Świętego

Czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego to już tradycja. W kilkunastu parafiach naszej archidiecezji organizują je wspólnoty Odnowy.

Ksiądz Artur Potrapeluk, przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza do wspólnej modlitwy - czuwania przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. - Nie organizujemy jednej centralnej uroczystości, tylko poszczególne wspólnoty archidiecezji lubelskiej przygotowują czuwania w swoich parafiach - tłumaczy. 

Czuwania, jak zaznacza ks. Artur, są organizowane dla parafian, ale do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zaproszeni są wszyscy, którzy chcą wołać o Ducha Świętego. 

W pięciu kościołach w Lublinie czuwanie zaplanowano na 22 maja. W parafii Wieczerzy Pańskiej świętowanie rozpocznie się o godz. 19. W planach są adoracja, Akatyst, konferencja, uwielbieniem indywidualne błogosławieństwo i na końcu Msza św. 

Na Poczekajce u braci kapucynów liturgia rozpocznie się o godz. 19.15 od modlitwy różańcowej. Później zaplanowano rozważanie słowa Bożego, uwielbienie, modlitwę o wylanie Ducha Świętego, adoracje a o godz. 23 Mszę św. 

W sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej czuwanie organizowane przez wspólnotę Miriam i Miasto Dawida rozpocznie się o godz. 19.30. 

Na Bazylianówce w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 18 zaplanowano Mszę św., a po niej modlitwę o wylanie Ducha Świętego. 

W kościele św. Józefa uroczystości przed Zesłaniem Ducha Świętego zaplanowano na sobotę na godz. 19. 

W Poniatowej w kościele Ducha Świętego uroczyste czuwanie rozpocznie się o godz. 20. Poprowadzi je wspólnota Betania. Mszę św. zaplanowano na godz. 22. 

W Lubartowie czuwanie odbędzie się w kościele św. Anny od godz. 19.30. W Chełmie w Bazylice NMP wspólnota Wolni w Chrystusie razem z Przyjaciółmi Oblubieńca oraz zespołem Good God o godz. 20 zaplanowała Mszę św. a po niej modlitwę o wylanie Ducha Świętego. 

W Świdniku do kościoła NMP Matki Kościoła wszystkich mieszkańców miasta zapraszają wspólnoty parafialne na wspólną modlitwę o godz. 19.30. Także w Łęcznej wspólnota Szkoła Modlitwy przygotowuje czuwanie od godz. 18. 

W dwóch kościołach: w Puławach w parafii św. Brata Alberta oraz w Lublinie w parafii NSJ, świętowanie zaplanowano na 23 maja w dzień Zesłania Ducha Świętego.

W kościele Najświętszego Serca Jezusowego wspólnota Jordan zaprasza wszystkich na godz. 18 na Mszę św. a po niej na adorację, uwielbienie i modlitwę o wylanie Ducha Świętego. 

Parafia w Puławach zaprasza na uroczystą Mszę św. w samo południe 23 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy