Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Weekend "Sezon Lublin 2021". Ruszyły zapisy

Dla zwiedzających zostanie ponownie udostępniona Wieża Trynitarska wraz z jej zasobami. W wybrane dni będzie dostępny przewodnik.

Ponownie, po półtorarocznej przerwie, zostanie udostępniona dla zwiedzających zabytkowa Wieża Trynitarska.

- W ramach weekendu „Sezon Lublin 2021”, który odbywa się w dniach 21-23 maja, zapraszamy do zwiedzania Muzeum Archidiecezjalnego Sztuki Religijnej, mieszczącego się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Lublina, czyli w Wieży Trynitarskiej. W wyznaczonych godzinach, będzie można skorzystać z wiedzy przewodnika, który oprowadzi zwiedzających po zabytkowej wieży - informuje ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

- Muzeum udostępnia eksponaty sztuki religijnej, takie jak ikony, rzeźby, instrumenty muzyczne oraz inne zabytkowe obiekty. Zwiedzających z pewnością zainteresuje panorama miasta oglądana z tarasu widokowego, mieszczącego się na szczycie wieży. Wszystkie wejściówki są bezpłatne i można je uzyskać za pośrednictwem platformy Evenea - dodaje ks. Jaszcz.

"Sezon Lublin 2021" - to kilkudniowe wydarzenie symbolicznie rozpoczynające nowy sezon turystyczny zaplanowane od 21 do 23 maja. Partnerzy branży turystycznej, przygotowali dostępny nieodpłatnie pakiet kulturalno-turystyczny dla mieszkańców. Ma to pozwolić na lepsze i łatwiejsze poznanie miasta i jego atrakcji. Także pod kątem propozycji i oferty na wakacje i okres letni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy