16 czerwca 2011 r. prowincjał księży pallotynów specjalnym dekretem zatwierdził istnienie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Na jej czele stanął ks. Krzysztof Kralka.
Podobnie jak inne tego typu grupy, także PSNE została założona przez inną szkołę ewangelizacji, a konkretnie przez zakonną szkołę Misjonarzy św. Rodziny w Ciechocinku.
- Ja jako kleryk od trzeciego roku w seminarium jeździłem do Ciechocinka, uczestniczyłem w kursach i zostałem zaproszony do ekip formatorów - opowiada ks. Krzysztof Kralka. - Od samego początku formowano mnie z myślą, że w przyszłości stanę na czele kolejnej szkoły. I rzeczywiście, w szkołach ewangelizacji są takie osoby, z którymi wiąże się nadzieje, że kiedyś założą taką szkołę.
Założenie szkoły ewangelizacji, jak mówi ks. Krzysztof, było marzeniem jego, jak i ludzi, którzy razem z nim od dłuższego czasu współpracowali. - Ten dzień 10 lat temu to była dla nas ogromna radość - wspomina ks. Kralka.
Od tamtego momentu PSNE wykorzystuje metodę, która narodziła się w Meksyku około 40 lat temu i pochodzi od Jose Prado Floresa, założyciela szkoły ewangelizacji św. Andrzeja. - To projekt pastoralny, w którym pracuje przeszło 2 tys. szkół w różnych krajach i na różnych kontynentach - wyjaśnia ks. Krzysztof. - Szkoła Nowej Ewangelizacji stawia sobie bardzo konkretny cel: formowanie nowych ewangelizatorów dla nowej ewangelizacji, tak aby każda parafia miała swoją szkołę formującą katolików na ewangelizatorów.
Dziś ewangelizatorzy PSNE jeżdżą po Polsce, ale i po całym świecie. Ewangelizują, formują, dają szansę wielu ludziom na poznanie Pana Boga, zakładają kolejne szkoły ewangelizacji.
Więcej o PSNE wkrótce w papierowym wydaniu "Gościa Lubelskiego".