Nowy numer 4/2023 Archiwum

Złamane koło, ogromy upał, modlitwa i walka z własnym organizmem

Trwa Chełmska Pielgrzymka Rowerowa Dookoła Polski. Przez 21 dni jej uczestnicy pokonają 3,5 tys. kilometrów.

Rozpoczęli pielgrzymowanie na rowerach 26 czerwca, a zakończą 16 lipca. Pielgrzymuje w ekstremalnych warunkach 11 osób, w tym czterech księży.

- To już czwarty dzień naszej wyprawy. Jedziemy dookoła Polski, wzdłuż granic. Poznajemy piękno przyrody i architektury naszego kraju, a także kulturę i gościnność ludzi. Odkrywamy również myśl Jana Pawła II na temat ojczyzny i tożsamości. Odkrywamy gościnność Polaków, ale także przedstawicieli mniejszości narodowych mieszkających w naszym kraju - mówi ks. Karol Mazur, przewodnik i pomysłodawca Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej Dookoła Polski.

Uczestnicy jadą w ramach programu "Warto być Polakiem", realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. - W ten sposób, także poprzez specjalny strój, promujemy nasze województwo - dodaje ks. Mazur.

Jak podkreśla przewodnik, jest  to ponadto przygotowanie do przyszłorocznej pielgrzymki do Fatimy. - Wspólna modlitwa jest dla nas ważnym elementem. Zaczynamy dzień Mszą św., w czasie postojów odmawiamy także Różaniec - akcentuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy