Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zaproszenie na "Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie"

To coroczna akcja Centrum Wolontariatu, która ma zorganizować czas wolny dzieciom niewyjeżdżającym na wakacje. Wszystkie zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu, w godz. 10-13.

W tym roku zaplanowano zajęcia "Dzieci świata", które będą realizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarności Globalnej. - Chcemy przybliżyć najmłodszym mieszkańcom miasta kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego, porozmawiać z nimi na temat ważnych problemów globalnych, takich jak głód i wojny, czy wreszcie zaprezentować inne kultury i tradycje. Wszystkie działania będą odbywały się z wykorzystaniem metod edukacji pozaformalnej - informują organizatorzy.

Zaplanowano także zabawy ruchowe i warsztaty. - W poniedziałki i czwartki będziemy na os. Tatary (plac przy Centrum Wolontariatu, ul. Gospodarcza 2), we wtorki i piątki - na Bronowicach Starych (ul. Bronowicka, tereny zielone nad Bystrzycą), w środy - osiedle za Cukrownią (skwer przy ul. Betonowej). Wszystkie zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu, w godz. 10-13. W razie deszczu schronimy się w udostępnionych budynkach (szkoła, sala Centrum Wolontariatu). Podczas akcji chcemy szczególnie promować ruch na świeżym powietrzu oraz zajęcia zespołowe. To coś, czego dzieciom bardzo brakuje po roku nauki w pandemii - podkreślają pomysłodawcy "Dobrych Wakacji w Dobrym Towarzystwie". Zajęcia ruszają od 1 lipca i będą realizowane aż do końca wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy