Nowy numer 29/2021 Archiwum

Ks. Arkadiusz Paśnik o tym, jak przebaczać

Proboszcz parafii św. Michała Archanioła, duszpasterz, psychoterapeuta i autor wielu książek ks. Arkadiusz Paśnik mówi o tym, jak przebaczać. Temat dotyczy wielu z nas.

Ks. Arkadiusz Paśnik. Jak przebaczyć? 1. Wprowadzenie
ks. Arkadiusz Paśnik

To kolejny cykl konferencji nagrany przez ks. Arkadiusza Paśnika, który wychodzi naprzeciw osobom zadającym sobie ważne pytania.

- Od wielu lat spotkania z osobami w różny sposób skrzywdzonymi, osobiste doświadczenie oraz rozmowy z terapeutami, ukazały mi złożoność rzeczywistości, jaką jest proces przebaczenia i pojednania. Dzielę się tymi myślami z wami. Może te myśli pomogą odkryć wielką prawdę, że przebaczyć to pamiętać z miłością - mówi ks. Arkadiusz.

Wielu ludzi nosi w swoim sercu ciężar, który odbiera im radość życia.

- Przez lata, słuchając ludzi, wyrobiłem sobie definicję, co znaczy przebaczyć - to tyle, żeby pamiętać z miłością. Przebaczyć nie znaczy zapomnieć, bo krzywdy nie da się zapomnieć, często nosimy ją do końca życia. Pytanie, jak w tę krzywdę wpuścić światło. Jestem przekonany, że tylko miłość może uwolnić człowieka. Często powtarzam, że miłość jest jak woda. Ona zawsze znajdzie drogę - mówi ks. Arkadiusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama