Nowy numer 38/2023 Archiwum

Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim będzie nosiła imię Romualda Lipki

Z okazji nadania imienia w Ogrodzie Saskim zaplanowano specjalny koncert Budki Suflera. Wstęp na to wydarzenie będzie darmowy, ale pod pewnym warunkiem.

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 r. Na początku lat 70. minionego wieku założył Budkę Suflera razem z Krzysztofem Cugowskim. Był autorem wielu przebojów, licznych kompozycji muzycznych. Komponował utwory m.in. dla Urszuli, Zdzisławy Sośnickiej czy Izabeli Trojanowskiej.

W połowie 2019 r. muzyk poinformował, że walczy z chorobą nowotworową. Niestety nie udało mu się jej pokonać. Romuald Lipko zmarł w nocy z 6 na 7 lutego 2020 r. Miał 69 lat. 

Muzyk żył i tworzył w Lublinie, dlatego Rada Miasta na wniosek prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka podjęła decyzję, by upamiętnić jego postać. 21 sierpnia muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim zostanie uroczyście nadane imię zmarłego muzyka. 

Z tej okazji zaraz po uroczystości nadania imienia na scenie pojawi się zespół Budka Suflera. Wstęp na koncert, którego organizatorem jest Centrum Kultury, jest darmowy.

Żeby jednak wziąć w nim udział, trzeba zarezerwować sobie miejsce, odbierając od 11 sierpnia bezpłatne wejściówki w kasie CK albo pod adresem mailowym: kasa@ck.lublin.pl. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 wejściówki. 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast