W Garbowie będzie się działo

Już tylko 16 dni dzieli nas od wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

Tegoroczny SMAL startuje 19 sierpnia. Potrwa tradycyjnie cztery dni. Hasłem spotkania są słowa: "Tak jak Ona".

- Dwa lata temu z panem Jackiem Pulikowskim mówiliśmy o seksualności młodego człowieka. W zeszłym roku, w czasie pandemii, chcieliśmy objąć to wszystko matczynym płaszczem Maryi. W tym roku także chcemy, by Maryja uczyła nas cielesności, poczucia własnej wartości, ale też kroczenia ku sobie. Matka zawsze chce dobrze dla swoich dzieci, więc i w tym roku postawiliśmy na Maryję - wyjaśnia ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL. 

Tym razem konferencje dla młodych głosił będzie dominikanin o. Tomasz Nowak. - Bardzo chcieliśmy zaprosić człowieka, który w sposób atrakcyjny i niekonwencjonalny przedstawi duchowość Maryi. Mamy też nadzieję, że życiorys o. Tomasza, jego nieco kontrowersyjna być może postać, przyciągnie młodego człowieka, zachęci do zatrzymania się na tym, co najważniejsze - podkreśla ks. Emil. 

W czasie SMAL nie zabraknie warsztatów, jednak tym razem będą one nieco inne niż dotychczas. - Do tej pory były to warsztaty rozwijające talenty, często manualne, teraz stawiamy na rozwój duchowy młodego człowieka - tłumaczy ks. Emil. - Warsztaty będą dotyczyły problemów, z którymi młodzi w tych trudnych czasach się borykają, własnej tożsamości. Oczywiście nie zabraknie koncertów i wspólnej zabawy. Do udziału w SMAL zaprosiliśmy twórców hymnu Światowych Dni Młodzieży, zespół Nie Ma Go Tu.

SMAL to cztery dni pod namiotem, ale - jak zaznacza ks. Emil - dostępny będzie także pakiet bez noclegów, będzie można przyjechać także na pojedyncze wydarzenia.

- Te spotkania są dla młodych ludzi z całej archidiecezji. Nie ma żadnych obwarowań związanych z koniecznością przynależności do jakiejś wspólnoty. Chcemy dać młodym ludziom po okresie zamknięcia możliwość nawiązania relacji, przyjrzenia się swoim potrzebom, odnalezienia swojego miejsca w życiu. Zależy nam też, by ta “wolność” nas nie zaskoczyła, nie zwiodła, i by młodzi mogli iść do przodu w dobrym kierunku. 

Więcej informacji o SMAL na SMAL Lublin

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..