Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Do SMAL-u gotowi!

Ostatnie odliczanie przed kolejnym Spotkaniem Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Już w czwartek teren wokół kościoła w Garbowie zamieni się w pole biwakowe i zaczną dziać się wielkie rzeczy.

HYMN SMAL 2021 "Tak jak Ona".
SMAL Garbów

SMAL, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wraca w tradycyjnym wydaniu. Odbędzie się spotkanie na żywo w kościele w Garbowie - konferencje, koncerty, integracja, poczucie wspólnoty.

- Wszyscy za tym tęsknimy, by móc znowu spotkać się na żywo, by popatrzyć twarzą w twarz na drugiego człowieka, poczuć się częścią wielkiej wspólnoty. Oczywiście przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, ale w tradycyjnej formie zapraszamy młodych do Garbowa - mówi ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL.

W tym roku młodym towarzyszy hasło "Tak jak Ona".

- Kierujemy uwagę na Maryję, ale w nieco innym wydaniu. Może się wydawać, że wszystko, co związane z osobą Matki Bożej, jest takie święte i pobożne. Czasem młodzi myślą, że oni w takiej wzniosłości się nie odnajdą, tymczasem chcemy pokazać, że Maryja zanim odpowiedziała Panu Bogu "tak", była nastolatką, miała swoje plany i marzenia. Chcemy pokazać, że wiara nie jest czymś, co wywraca życie do góry nogami, ale bierze człowieka takim, jakim jest - podkreśla ks. Emil.

O wierze w codzienności będzie mówić młodym gość, którym jest o. Tomasz Nowak OP, człowiek o mrocznej przeszłości, który doświadczył czym jest odrzucenie i pogarda.

- Poprzez konferencje i świadectwa chcemy dotrzeć do młodych ludzi, którzy stoją nieco z boku, którzy do tej pory myśleli, że kościół jest tylko dla świętych. To szansa zobaczenia, że kościół jest dla wszystkich - mówi ks. Emil.

Żeby wziąć udział w spotkaniu młodych w Garbowie, trzeba się zapisać poprzez stronę SMAL lub jeśli ktoś nie zdąży, osobiście w Garbowie.

Jak bywało to w latach wcześniejszych, SMAL-owi towarzyszy także specjalny hymn stworzony przez młodych na potrzeby spotkania w Garbowie.

Wielką pomocą w organizacji SMAL-u jest wsparcie sponsorów, wśród których są: Marszałek Województwa Lubelskiego, Orlen, Cisowianka, Lubella, Polski Cukier i Pszczółka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy