Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Liga rowerowa z Janem Pawłem II zaprasza

Miłośników kolarstwa zapraszamy do Chełma, gdzie odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu "Liga rowerowa z Janem Pawłem II". To okazja do hartowania zarówno ciała, jak i ducha.

Jest to drugi z zaplanowanych trzech wyścigów. Tym razem organizatorzy zapraszają do lasu Kumowa Dolina, gdzie wydarzenie się odbędzie.

- Chcemy pokazywać, że można jednocześnie aktywnie spędzić popołudnie, ale także popracować nad swoim duchem, nad swoją wiarą - mówi  organizator wydarzenia ks. Karol Mazur z parafii pw. św. Rodziny w Chełmie.

Szkolna Liga Rowerowa jest połączeniem aktywnego wypoczynku z zabawą.

- Zawodnicy, startując w zawodach, będą ze sobą rywalizować, przestrzegać zasad fair play, szacunku do innych. Najlepsi poznają smak zwycięstwa, przegrani przeżyją gorycz porażki. Ale te doświadczenia są potrzebne, bo dobra atmosfera udziela się każdemu zawodnikowi. Bez względu na wynik, każdy sportowiec kończy zawody zadowolony - mówi ks. Karol Mazur.

Za św. Janem Pawłem II podkreśla, że sport jest bardzo ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka. - Papież mówił, że sport odsłania nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale również rozwija jego zdolności intelektualne oraz duchowe - tłumaczy ks. Mazur.

Wyścig odbędzie się 4 września. Od godz. 12.00 zawodnicy mogą  przejeżdżać trasę, by się z nią zapoznać. O godz. 13.00 wystartuje pierwsza grupa uczestników.

Każdy kto chce wziąć udział w wydarzeniu, powinien zapoznać się z REGULAMINEM i zapisać się TUTAJ.

Trzeci, ostatni z wyścigów, planowany jest na 25 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy