Saunamistrz w środku lasu

We wsi położonej nad rzeką Mininą stoi drewniana beczka na kółkach. Jest w niej piec, który można rozgrzać nawet do przeszło 100 stopni. Do gorących "kąpieli" zachęca Michał Kaczor.

Michał  Kaczor - człowiek orkiestra, znany w Polsce z projektu Muzyczne Podróże - pochodzi z Lubartowa. We wsi Dąbrówka pod Lublinem, znalazł miejsce do życia dla swojej rodziny: żony Magdy i trójki małych dzieci. - Kupiliśmy tu hektar ziemi przy lesie i postanowiliśmy stworzyć sobie taki nasz mały azyl - opowiada. 

Michał od wielu lat pokazuje światu, jakich instrumentów słuchał Jezus Chrystus. Są wśród nich m.in. kinor - czyli harfa, na której grał król Dawid, bendir, darabuka i tar - bębny, na których według Biblii grały głównie kobiety oraz lutnie z różnych stron świata.

Michał jest muzykiem, ale jak mówi, od wielu lat pasjonuje się także morsowaniem i saunowaniem. - Zafascynowała mnie swojego czasu wizja leczenia, którą propagował znany 100 lat temu bawarski ksiądz Sebastian Kneipp ​​zwolennik i propagator hydroterapii, urozmaiconej diety oraz ziołolecznictwa. Zbudowałem sobie saunę, z gotowych elementów, taką na kółkach. Najpierw korzystałem sam, potem zacząłem jeździć z nią w miejsca, gdzie ludzie morsują i proponowałem korzystanie z sauny połączone z morsowaniem. 

Po jakimś czasie Michał ustawił beczkę w swoim lesie, tuż nad brzegiem rzeki Mininy. Zbudował wielką balię, którą zimą wypełnił lodem i zaczął zapraszać amatorów saunowania i morsowania do siebie. Miejsce nad Mininą nazwał Leśnym Spa.  - Zrobiłem nawet kurs saunamistrza - chwali się. Wszystko po to, by móc zaoferować pełniejszą usługę, tym, którzy są zainteresowani tego rodzaju formą relaksu. Zainteresowanych nie brakuje. 

Saunamistrz w środku lasu

W planach Kaczorowie mają rozbudowę sauny. - Marzymy o dużym pomieszczeniu  z przeszkleniem, miejscem do koncertów i wyjściem na taras, na którym stałyby leżaki i można byłoby posłuchać dźwięków przyrody oraz muzyki relaksacyjnej - opowiada Michał. - Jeździłem z taki sesjami muzycznymi po wielu saunach w Polsce. Muzyka relaksacyjna dobrze współgra z saunowaniem - stwierdza.

Za budowę nowej sauny Michał zabiera się już niebawem. - Czekam tylko na drewno. Mamy też nadzieję, że w przyszłym roku uruchomimy  kąpiele ziołowe i warsztaty robienia  olejków eterycznych. Kontakt z przyrodą i rozbudzanie miłości do niej to pasja jak mówią małżonkowie. - Chcemy przekazywać ją naszym dzieciom i tym, którzy szukają nieco innego sposobu na relaks. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..