Nowy numer 17/2024 Archiwum

By nie być "jak ten cymbał brzmiący"

Wierzą w Boga,
 mają ideały,
 chcą dobrze żyć 
i się rozwijać. Tacy są 
studenci Akademii Młodzieżowej. Można do nich dołączyć.

Akademia Młodzieżowa to program Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo działający przy pięciu parafiach archidiecezji lubelskiej: św. Mikołaja w Lublinie,  Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła w Końskowoli, św. Barbary w Łęcznej, św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu w Bychawie oraz NMP Matki Kościoła w Świdniku.

Program Akademii Młodzieżowej przygotowany jest dla ludzi w wieku: od 13 do 17 lat. 

– Nasz projekt skierowany jest do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej oraz licealnej i jest to przede wszystkim program duszpasterski – wyjaśnia prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo i jednocześnie twórca Akademii Młodzieżowej Wacław Czakon. – Młodzi, którzy do nas trafiają, zaraz na wstępie dowiadują się, że proponowane przez nas aktywności, czyli praca w telewizji, którą tworzymy, oraz w teatrze, są narzędziami do ewangelizowania – podkreśla . – Jednak, żeby ewangelizować innych, najpierw trzeba zewangelizować siebie. Dlatego studenci AM przechodzą konkretną formację religijną, po to, by nie być „jak ten cymbał brzmiący” – zaznacza. 


Pierwszy etap formacji to kerygmat. Drugi – pustynia. – To czas starania się o życie wieczne – wyjaśnia prezes. – Jak to robimy? Działania podejmowane w życiu codziennym przez naszych studentów, czyli konkretnie przez telewizję oraz teatr. Nasi studenci są też zobowiązani do uczestnictwa w coniedzielnej Mszy św., do comiesięcznej spowiedzi oraz codziennej modlitwy. Etapem trzecim jest apostolstwo oparte na wypracowanych umiejętnościach.


Każdy młody człowiek, który chciałby dołączyć do Akademii, może przyjść na spotkanie naborowe, które odbędzie się 30 września w budynku Akademii Młodzieżowej na terenie parafii św. Mikołaja w Lublinie (ul. ks. Słowikowskiego 1) o godz. 18. 

Więcej informacji można uzyskać również mailowo pod adresem: akademia@fsd.lublin.pl bądź telefonicznie pod numerem: 721 182 936.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy