Nowy numer 42/2021 Archiwum

Długo wyczekiwana nowość autorstwa lubelskiego duszpasterza ks. Arkadiusza Paśnika już dostępna w sprzedaży

Książkę zatytułowaną "Józef. Mężczyzna, mąż, ojciec" wydała Edycja Świętego Pawła.

W Roku Świętego Józefa ks. Arkadiusz Paśnik proponuje przyjrzenie się tej wyjątkowej postaci.

Na początku roku duszpasterz przygotował cykl rozważań o św. Józefie. - Uznałem, że warto napisać słowami piękną ikonę tego świętego, obejrzeć jego postać ze wszystkich stron, adorować ją, by w szkole ewangelicznej uczyć się od św. Józefa prostoty, pokory, delikatności, cichości, wrażliwości na wolę i łaskę Bożą - mówi autor.

Pod koniec sierpnia do druku trafiła jego najnowsza książka. - Książka jest próbą ukazania radości płynącej z bycia mężczyzną, mężem i ojcem - mówi ks. Paśnik. 

Kapłan swoim talentem literackim i niezwykłą wrażliwością duchową realistycznie przenosi nas w sam środek życia w Nazarecie, gdzie młody mężczyzna zakochuje się w urokliwej dziewczynie. O ile w Biblii Józef milczy i jest na drugim planie, a tradycja zrobiła z niego starca, o tyle u ks. Paśnika jest on przystojnym, pomysłowym, energicznym bohaterem, obdarzonym poczuciem humoru. 

- Życzę wszystkim, aby nie zabrakło nam odwagi kochać. Tylko tak możemy budować trwały pokój w sercu, w rodzinie, w świecie - podkreśla ks. Arkadiusz. 

Książka ks. Paśnika dostępna jest w Księgarni św. Pawła w Lublinie przy ul. Królewskiej 6. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama