Nowy numer 47/2021 Archiwum

Studenci dziennikarstwa wrażliwi na kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej

Zaprosili do debaty ekspertów: prawnika, dziennikarza, uchodźczynię oraz wolontariuszkę i koordynatorkę programu na rzecz uchodźców.

Debata „Społeczne i medialne wyzwania w związku z kryzysem humanitarnym na granicy polsko-białoruskiej” organizowaną jest przez Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL. Początek zaplanowano w środę 27 października o godz. 16.00 w sali C-1031 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W debacie udział wezmą: Iryna Kozak-Balniuk, doktor nauk prawnych, asystent w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej KUL, posiadająca 10-letnie doświadczenie pracy z uchodźcami. Kolejna panelistką będzie Magdalena Zarembska, koordynatorka programu „W drodze” - wolontariat na rzecz uchodźców, studentka psychologii. Zaproszenie przyjęła również Lida Khamzatova, Czeczenka i uchodźczyni mieszkająca w Lublinie. Swoimi przemyśleniami i doświadczeniem współpracy z uchodźcami i migrantami podzieli się także Jacek Wnuk, redaktor programowy i dziennikarz „Nowego Radia”, reprezentujący Centrum Wolontariatu w Lublinie.

- Nie chcemy pozwolić sobie na obojętność wobec tak ważnej sytuacji. Chcemy poznać problem od strony merytorycznej, choć towarzyszą nam emocje. Chcemy być odpowiedzialni za teraźniejszość, ale i za przyszłość. Na bierność nie pozwalają nam wartości, jakie wyznajemy - podkreślają organizatorzy.

Debatę będzie moderować Julia Dudzińska, prezes Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL wraz z koordynatorem KNSD KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama