Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

KUL. "Kościół wobec zarazy"

Na katolickim uniwersytecie odbył się kolejny Tydzień Eklezjologiczny. Czy pandemia Covid-19 jest karą Bożą czy znakiem czasu?

Pod hasłem „Kościół wobec zarazy” odbył się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim 53. Tydzień Eklezjologiczny. Dwudniowe wydarzenie zakończy miało charakter konferencji naukowej.

Program 53. edycji obejmował cztery sesje naukowe, w czasie których specjaliści poruszali zagadnienia związane z Biblią, moralnością i liturgią odnosząc je do wydarzenia jakim jest pandemii Covid-19, ale i szerzej, do każdej epidemii oraz nieuleczalnych chorób z jakimi ludzkość nadal sobie nie radzi.

- Tydzień Eklezjologiczny to inicjatywa z ponad półwieczną historią, którą kontynuuje Koło Naukowe Teologów KUL. Tegoroczna edycja utrzymana w formie konferencji naukowej przebiegała pod hasłem: „Kościół wobec zarazy” – informują organizatorzy.

Analizie został poddany m.in. problem pandemii Covid-19 jako „kary Bożej” i „znaku czasu”. Zwracał na to uwagę m.in. ks. prof. Krzysztof Kaucha. Podkreślano jednak podczas obrad, że jest zbyt wcześnie, aby udzielać jednoznacznych odpowiedzi na wszystkie nurtujące ludzkość pytania.

Wzorem lat poprzednich, członkowie Koła Naukowego Teologów zaprosili do udziału w dorocznej konferencji profesorów różnych katedr Wydziału Teologii KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy