Nowy numer 47/2021 Archiwum

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W pierwszą niedzielę Adwentu startuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdy, kto kupi świecę Caritas, wesprze najmłodszych, którzy otrzymają ciepłe posiłki w szkole i będą mogli odpocząć w wakacje.

W ramach 27. edycji akcji Caritas Polska wraz z Caritas Diecezjalnymi przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Pieniądze zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.

Dodatkowym celem jest kompleksowy rozwój placówek w krajach rozwijających się, takich jak Kamerun czy Argentyna.

- Dzięki darczyńcom z archidiecezji lubelskiej, którzy wsparli akcję w ubiegłym roku, sfinansowaliśmy m.in.: szkolne posiłki dla 40 dzieci na kwotę 29 264 złotych, w czasie zagrożenia epidemiologicznego zabraliśmy 100 dzieci na 10-dniowe wakacje - podkreśla ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor lubelskiej Caritas.

W tym roku świece będą jednokolorowe, różnić się będą jedynie wielkością.

Od niedzieli (28 listopada 2021) świece można będzie kupić w parafiach całej archidiecezji lubelskiej, w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 14 (Al. Unii Lubelskiej 15, 20-950 Lublin), a także online, za pomocą strony Caritas Lublin  (świeca zostanie dostarczona pocztą).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama