Telefon Nadziei - sposób na uratowanie małżeństwa

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca uruchomiła linię telefoniczną dla małżonków w kryzysie. W rozwiązywaniu problemów pomogą Dorota i Artur Lewtakowie.

Dyżur przy telefonie pełnią doradcy rodzinni Dorota i Artur Lewtakowie, małżeństwo z ponad siedemnastoletnim stażem oraz rodzice trojga dzieci.

Dorota i Artur są absolwentami Nauk o rodzinie (KUL) i Archidiecezjalnego Studium Życia Rodzinnego, od wielu lat są zaangażowani w pomoc małżeństwom. Prowadzą rekolekcje, kursy i warsztaty dla małżeństw. Są autorami weekendowych kursów: „Małżeństwo – Ogród Pana” i „Przysięga małżeńska – taniec w objęciach Boga”. Przeprowadzili również kilka edycji dziesięciotygodniowych, autorskich warsztatów małżeńskich w lubelskich parafiach. Prowadzą małżeńskiego bloga: Małżeńskie Zmagania.

– Współczesny świat bywa niezwykle trudny, szczególnie dla rodzin – mówi Dorota Lewtak. – Trudności doświadczają małżonkowie, którzy narażeni na różnorakie ataki i pokusy i nie potrafią się bronić. Często małżeństwa w kryzysie nie wiedzą, do kogo się zwrócić, boją się niezrozumienia lub po ludzku nie mają już siły walczyć. To wszystko sprawia, że wiele małżeństw się rozpada, nie dając sobie szansy na naprawę sytuacji.

Jak przekonują Dorota i Artur, kryzys małżeński nie zawsze musi się wiązać z końcem związku. Może być początkiem nowego rozdziału wspólnego życia. – Wszystko zależy od naszych decyzji i chęci naprawy relacji – zaznaczają małżonkowie. – Trudna sytuacja może na nas wymusić działania naprawcze, które być może zaniedbywaliśmy przez wiele lat. Może to być dla nas przebudzenie i rozpoczęcie czegoś lepszego.

Aby przetrwać kryzys i wyjść z niego umocnionym małżeństwa potrzebują konkretnego wsparcia. – Konieczne jest wsparcie Bożą łaską, która jest podstawą wychodzenia z każdych trudności, ale również często niezbędny jest ktoś, kto pomoże obiektywnie spojrzeć na daną sytuację – tłumaczą  Lewtakowie.

Wspólnota proponuje każdemu małżeństwu przeżywającemu kryzys rozmowę z innym małżeństwem, bo jak wyjaśniają pomysłodawcy inicjatywy, ważne jest, aby nie zostawać z trudnościami samemu. 

Telefon Nadziei, pod którym można znaleźć pomoc w rozwiązaniu swoich problemów małżeńskich, to: 83 311 38 66. Dorota i Artur są do dyspozycji od poniedziałku do piątku od godz. 12 do 16. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..