Dzięki wygranemu konkursowi ofert stowarzyszenie Agape podpisało kolejną umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości na zadanie finansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości w latach 2022-2025.
Jest to kontynuacja zadania realizowanego przez Agape od 2009 r., które polega na udzielaniu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. - Dysponujemy doświadczonym zespołem specjalistów, którzy świadczą profesjonalną i interdyscyplinarną pomoc. Główny nacisk w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest położony na poradnictwo prawne, psychologiczne i terapię. Dodatkowo od 3 lat nasi klienci mają także dostęp do szerokiej gamy wsparcia materialnego wynikającego z rozporządzenia o Funduszu Sprawiedliwości – informuje Urszula Paździor, koordynatorka OPOPP z ramienia Agape.
Nowością są lokalizacje miejsc świadczenia pomocy. Oprócz Ośrodka Okręgowego w Lublinie przyjmujemy także w Puławach, Kraśniku, Opolu Lubelskim, Chełmie, Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Lubartowie, Włodawie i Rykach. – Klienci, którzy zgłaszają się do naszego ośrodka to najczęściej osoby doświadczające przemocy, aczkolwiek coraz więcej rejestrujemy także osób, które zostały oszukane lub okradzione. Tylko w zeszłym roku z porad prawnych w Agape skorzystało 1515 osób, natomiast 647 zostało objętych wsparciem psychologicznym. Pomoc świadczona w Stowarzyszeniu Agape jest zawsze bezpłatna, nikt nie jest z niej wyłączony, bez względu na status finansowy, miejsce zamieszkania, wyznanie – precyzuje U. Paździor. Aby skorzystać ze wsparcia, wystarczy telefonicznie umówić się na spotkanie ze specjalistą lub osobą pierwszego kontaktu pod numerem telefonu: 81/534 38 87.