Nowy numer 4/2023 Archiwum

Darmowa pomoc prawna i psychologiczna w województwie lubelskim

Dzięki wygranemu konkursowi ofert stowarzyszenie Agape podpisało kolejną umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości na zadanie finansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości w latach 2022-2025.

Jest to kontynuacja zadania realizowanego przez Agape od 2009 r., które polega na udzielaniu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. - Dysponujemy doświadczonym zespołem specjalistów, którzy świadczą profesjonalną i interdyscyplinarną pomoc. Główny nacisk w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest położony na poradnictwo prawne, psychologiczne i terapię. Dodatkowo od 3 lat nasi klienci mają także dostęp do szerokiej gamy wsparcia materialnego wynikającego z rozporządzenia o Funduszu Sprawiedliwości – informuje Urszula Paździor, koordynatorka OPOPP z ramienia Agape.

Nowością są lokalizacje miejsc świadczenia pomocy. Oprócz Ośrodka Okręgowego w Lublinie przyjmujemy także w Puławach, Kraśniku, Opolu Lubelskim, Chełmie, Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Lubartowie, Włodawie i Rykach. – Klienci, którzy zgłaszają się do naszego ośrodka to najczęściej osoby doświadczające przemocy, aczkolwiek coraz więcej rejestrujemy także osób, które zostały oszukane lub okradzione. Tylko w zeszłym roku z porad prawnych w Agape skorzystało 1515 osób, natomiast 647 zostało objętych wsparciem psychologicznym. Pomoc świadczona w Stowarzyszeniu Agape jest zawsze bezpłatna, nikt nie jest z niej wyłączony, bez względu na status finansowy, miejsce zamieszkania, wyznanie – precyzuje U. Paździor. Aby skorzystać ze wsparcia, wystarczy telefonicznie umówić się na spotkanie ze specjalistą lub osobą pierwszego kontaktu pod numerem telefonu: 81/534 38 87.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy