Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Spotkania z s. Karoliną Benedyktą Baumann

Na cykl spotkań ze znaną z mediów dominikanką zaprasza Księgarnia Świętego Pawła w Lublinie.

Znana w mediach społecznościowych "Zakonnica bez przebrania" to żywiołowa dominikanka, pisarka, polonistka, blogerka oraz założycielka grupy teatralnej „Dzikie Koty”. A przede wszystkim to autorka wydanej w Edycji Świętego Pawła powieści Niebo w kolorze popiołu – książki o niezwykłej kobiecie, dominikance, bł. Julii Rodzińskiej.

Siostra jest również autorką książki "Na końcu schodów". To opowieść o Matce Kolumbie Białeckiej Założycielce dominikanek oraz scenariuszy teatralnych i libretta musicalu o bł. Julii – Miłość zmartwychwstała.

Przez trzy najbliższe wtorki o godzinie 20:00 na kanale YouTube Księgarni Świętego Pawła pojawiać się będą nowe odcinki spotkań. Siostra Benedykta opowie, co ją skłoniło do napisania powieści o bł. Julii, i kim dla niej jest ta zakonnica.

"Niebo w kolorze popiołu" to nie tylko klasyczna biografia. W poszczególnych warstwach tego bogatego kulturowo tekstu znaleźć można wiele różnych wątków: miłość do drugiego człowieka, pasję autorki do literatury, podpowiedzi dla wątpiących w wierze, a przede wszystkim drogę do Boga. Siostra zdradzi też, jaki był pierwotny tytuł powieści i dlaczego uległ zmianie.

W kolejnych częściach "Zakonnica bez przebrania" podzieli się swoimi dwiema miłościami. Pierwszą, która towarzyszy jej od dziecka, czyli pasją do teatru i literatury. I drugą, która przyszła z czasem, porwała młodą Karolinę i zawładnęła całym jej życiem – miłością do Boga, który jest największym reżyserem. Pierwsza miłość zrodziła grupę teatralną „Dzikie Koty”, która istnieje od 2017 roku. Druga wypełnia się w jej powołaniu zakonnym. A to, jak siostra Karolina Baumann łączy obie, dowiecie się, oglądając cykl wtorkowych spotkań.

Pretekstem do bliższego poznania "Zakonnicy bez przebrania" jest na pewno zapowiedź najnowszej publikacji dominikanki, która już niebawem pojawi się na www.edycja.pl. Książka będzie zbiorem felietonów, refleksji, recenzji oraz medytacji słowa Bożego z całym przekrojem życiowych doświadczeń autorki, a także wydarzeń literacko-kulturowych i społeczno-politycznych, których uczestniczką i świadkiem była na przestrzeni ostatnich lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy