Nowy zawód? Zostań przewodnikiem po lubelskim skansenie

22 kwietnia rusza kurs organizowany przez Muzeum Wsi Lubelskiej. Czy trzeba spełniać jakieś konkretne wymagania, by zostać pilotem wycieczki po skansenie?

W kursie może wziąć udział każdy, kto lubi pracę z ludźmi i jest zainteresowany historią Lubelszczyzny. Wystarczy średnie wykształcenie i zaświadczenie o niekaralności.

Kurs rusza 22 kwietnia i potrwa do 28 maja. Zajęcia będą się odbywać w piątki po południu oraz soboty na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96 w Lublinie). Opłata za kurs wynosi 200 zł, a liczba miejsc jest ograniczona.

Kurs obejmuje 30 godz. wykładów  i zakończy się dwuetapowym egzaminem, najpierw pisemnym teoretycznym, a później praktycznym, czyli oprowadzaniem po muzeum.

Odbycie kursu przewodnickiego, jak informuje Muzeum Wsi Lubelskiej, nie jest równoznaczne z zatrudnieniem w muzeum na umowę o pracę. Przewodnicy umawiani są na oprowadzanie w zależności od potrzeb, a ich forma zatrudnienia to umowa-zlecenie.

Zgłoszenia przyjmowane są w postaci elektronicznej. Należy wypełnić formularz rekrutacyjny i wysłać go adres: edukacja@skansen.lublin.pl. Do formularza należy dołączyć wypełnione oświadczenie o niekaralności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..