Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Życzenia metropolity lubelskiego dla Czytelników "Gościa"

Pan zmartwychwstał! Alleluja! Dzieląc się radością ze zmartwychwstania abp Stanisław Budzik kieruje życzenia do Czytelników "Gościa Niedzielnego".

Przez zmartwychwstanie Chrystusa otwierają się bramy otchłani, ziemia się odradza przez nowe dzieci Kościoła, Duch Święty otwiera wierzącym niebo. Ziemia zwraca niebu tych, których pogrzebała, a niebo ich przyjmuje i stawia przed Panem. Wszystko to sprawia jedna i ta sama męka Zbawiciela: dźwiga z głębin, unosi z ziemi i umieszcza na wyżynach nieba. Albowiem zmartwychwstanie Chrystusa daje życie zmarłym, przebaczenie grzesznikom, a chwałę świętym.

                                   Św. Maksym Wyznawca

 

Drodzy Czytelnicy lubelskiego "Gościa Niedzielnego"!

Radosne orędzie o zmartwychwstaniu Chrystusa po raz kolejny obiega ziemię, a wielkie tajemnice zbawienia wspominane są  i uobecniane w liturgii Kościoła. Wraz z pierwszymi świadkami pustego grobu radujemy się ze zwycięstwa Chrystusa na śmiercią, grzechem, smutkiem i lękiem.

Chrystus Zmartwychwstały przychodzi do swych uczniów z darem pokoju. Zalęknionym dodaje odwagi i posyła ich na cały świat, aby świadczyli o Jego zmartwychwstaniu i zanieśli orędzie pokoju do wszystkich narodów.

Niech dotrze ono zwłaszcza do Ukrainy, zmagającej się z brutalną przemocą rosyjskiej agresji. Módlmy się o sprawiedliwy pokój dla udręczonego narodu, pomagajmy tym, którzy bronią swojej niepodległości i z otwartym sercem przyjmujmy tych, którzy szukają schronienia w naszych domach.

Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym – wiernym Towarzyszem ludzkich dróg – obudzi w naszych sercach nadzieję na ostateczne zwycięstwo dobra nad złem. Niech pozwoli nam doświadczyć nowości paschalnego życia, odnowionego spojrzenia na sprawy człowieka i świata oraz podejmować nowe dzieła miłości i dobroci.

Wszystkim Czytelnikom lubelskiego "Gościa Niedzielnego" życzę błogosławionych świąt Wielkiej Nocy i z serca błogosławię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy